Oficiálna stránka  MO SRZ DOLNÝ KUBÍN

OM2010

 
Výsledky  Oravská muška 2010
 
 
 

  Vyhodnotenie 22. ročníka pretekov  Oravská muška.

 
     Dňa 14.8.2010 sa konal na rieke Orava 22. ročník pretekov Oravská muška za účasti 88 pretekárov z celej SR a jedného zahraničného (ČR).Pretekov sa zúčastnila takmer kompletná slovenská muškárska špička,vrátane najlepších domácich pretekárov.Pretekári bojovali nielen o hodnotné ceny,ale aj o body do rebríčka zaručujúceho účasť na majstrovstvách Slovenskej republiky muškárov.
     Aj keď sa pretekalo za krásneho slnečného letného počasia,samotné preteky boli veľmi náročné, nakoľko po výdatnej nočnej búrke sa sa vody rieky Orava zakalili a vysporiadať sa s takýmito podmienkami bolo pre všetkých pretekárov veľmi ťažké.
     Samotné preteky prebiehali v 4 skupinách po 22 pretekárrov v 2 sektoroch.Sektor A bol vytýčený na hornom toku rieky Orava od vtoku Pucovského potoka pri obci Medzibrodie až po železničný most v Dolnom Kubíne.Sektor B bol vytýčený od konca vodáckeho areálu na Gäceli až po cestný most pred obcou Žaškov.Každý z pretekárov absolvoval 2 preteky (jeden dopoludnia a jeden popoludní).
 
Výsledky dopoludňajšieho preteku:
 
Sektor 1A Sektor 1B
1. Fridrich Litvin     - Svit 1.  Peter Mesároš - Dolný Kubín
2. Robert Studený  - Piešťany          2.  Milan Bajzík    - P.Bystrica
3. Jozef Toman - Stará Turá 3.  Gabriel Antal   -  Svit
 
Sektor 2A Sektor 2B
1.  Ivan Fedorčák   -  Sp. N. Ves 1.  Miroslav Žúbor - Dolný Kubín
2.  Ľudovit Kundis  -  Spišská Belá 2.  Peter Ďurišík   - Ružomberok
3.  František Babiak- Podbrezová 3.  Tomáš Bučko  - Bardejov
                           
     
     Absolútne najlepším pretekárom v dopoludňajších pretekoch bol náš Miroslav Žúbor, ktorý ulovil 22 kusov bodovaných rýb (bodovali sa ryby s dĺžkou nad 20 cm)a porazi ostatných kokurentov rozdielom triedy (druhý najlepší 7 kusov).
     V popoludňajších pretekoch bolo poradie nasledovné :
 
  Sektor  3A Sektor 3B
1. Kamil Krížo - Dolný Kubín  1. Peter Tomko St. - Vranov N.T.
2. Ján Michalko - Humenné            2. Peter Ambróz  - Kežmarok
  3. Vladimír Krajčovič- Stará Turá
 
                                                           
 Sektor 4A  Sektor 4B
1. Peter Tomko ml.- Vranov N.T. 1. Robert Studený -  Piešťany
2. Jozef Križanský - Bardejov 2. Michal Bučko   - Humenné   
3. Marek Eliáš- Česká republika 3. Rastislav Škiňár- B. Bystrica
 
               
     V popoludňajšom preteku najviac rýb ulovil pretekár Róbert Studený z Piešťan, 14 kusov,čo bol vzhľadom na podmienky neskutočný výkon.Popoludňajší pretek bol totiž ešte náročnejší ako dopoludnia nakoľko voda sa úplne zakalila a svojou farbou úplne  pripomínala kakao.
     Žiaľ,našim pretekárom okrem Kamila Kríža (ten však pokazil pre zmenu l.kolo) sa popoludňajší pretek vôbec nevydaril a celkovo v vo veľmi dobre rozbehnutých pretekoch skončili hlboko v poli porazených.Teba však objektívne povedať, že popoludňajší pretek bola viac menej lotéria a komu sa podarilo uloviť aspoň  jednu rybu ,atakoval horné priečky celkového poradia.O extrémne ťažkých podmienkach svedčia najlepšie výsledky pretekárov v sektore 3A kde sa uloviť rybu podarilo iba dvom!
   Celkovým víťazom 22.ročníka Oravskej mušky sa stal Róbert Studený z Piešťan, pred Petrom Tomkom mladším z Vranova nad Topľou a Ľudovítom Kundisom zo Spišskej Belej.
    Umiestnenie našich pretekárov :22. Miroslav Žúbor, 23. Peter Mesároš, 25.Kamil Krížo, 30. Anton Šumský, 43. Jozef Dauda, 60.Peter Žúbor.
 
                                  Celkové poradie pretekárov
 

Oprava 4.miesto Tomko Peter st

 
  
 
       Na záver mi dovoľte aby som poďakoval všetkým, ktorí sa pričinili o o zdarnný priebeh a dobrú organizáciu pretekov - pretekárom, rozhodcom, členom výboru,majiteľovi reštauráce Kopačka za poskytnutie prestorov pre organizačný štáb a rozhodcov ako aj rybárskym potrebám Ladislav Herda za venovanie  sponzorskej ceny do súťaže.Osobitné poďakovanie však patrí najmä Jozefovi Daudovi,Antonovi Šumskému a Miroslavovi Žúborovi, za pomoc pri  prípravé a vytýčení pretekárskych tratí.
 
                                                                      Mgr. Jozef Púčik
                                                                 vedúci odboru šp.činnosti MOSRZ

             
TOPlist