Oficiálna stránka  MO SRZ DOLNÝ KUBÍN

Osadenie hniezd pre zubáče

Vážení športový priatelia, rybári !

     Dnes 28.3.2018 sa do našich kaprových revírov konečne osadili hniezda pre zubáče. Za dnešok sme stihli osadiť 12 hniezd.

Konkrétne na revíry :

OR Istebné 3-2620-1 ( dve malé jazierka pod rúrami ) : 4 hniezda ( jedno jazierko 2 hniezda , druhé jazierko 2 hniezda )

OR Istebné 3-2621-1 ( revír Chyť a pusť ) : 8 kusov hniezd

POZOR !!!

Počty osadených hniezd na spomenutých revíroch sa ešte budú meniť . Vzhľadom na to, že tento rok skúšame aj nové typy hniezd a aj nové miesta osadenia, sa počet hniezd zvýši. 
Minulý rok sme do celého revíru 3-2620-1 osadili 19 hniezd, no tento rok mi to zatiaľ vychádza na cca 38 kusov hniezd, čo je podstatne vyšší počet.

Zajtra budeme s osádzaním a výrobou hniezd pokračovať, a chcel by som stihnúť osadiť aspoň ďalších 4 až 6 hniezd na "hlavnú kosu" , revír 3-2620-1 . Všetko záleží na okolnostiach.

Osádzanie hniezd by malo skončiť túto sobotu, tým chcem naznačiť, že finálnu mapu revírov, s vyznačenými miestami uloženia hniezd, vám zverejním až v sobotu večer. 
Taktiež vás na osadené hniezda v revíroch upozornia aj oznamy, ktoré sme dnes zavesili pri každej prístupovej ceste k revírom, ktorých sa osadenie hniezd týka ( pridávam foto ). 
Hniezda sú na hladine vody označené bielou bójkou a na vrchu bójky je upevnená žltá alebo červená plastová gulička ( taktiež pridávam foto ).

Pri dnešnom meraní teploty vody sa ryska teplomera zastavila na 6 stupňov celzia, čiže dnešné hniezda sú uložené s maličkým predstihom, ale to absolútne nevadí. Radšej skôr ako neskoro. Dôkazom toho, že sme hniezda stihli dať do vody ešte pred začatím neresu zubáča, bol práve dnešný pohľad na zatopený kraj revíru Chyť a pusť. Na zatopenej vegetácii sa dnes krásne vytierali šťuky. Poviem vám, nádherné divadlo, ktoré zahreje srdce každého rybárskeho hospodára. Šťuka sa vytiera vždy ako prvá v poradí, po nej nasleduje zubáč.
Neostáva nič iné, len dúfať, že tento rok sa to už snáď podarí !!! Samozrejme že vás o všetkom budem informovať, taktiež sa budú vykonávať brigády na kontrolu hniezd , prípadne iných záležitostí okolo neresu zubáča.

A v neposlednom rade sa chcem VEĽMI PEKNE POĎAKOVAŤ všetkým, ktorí sa podieľali na tejto celej príprave zveľadenia našich revírov. Bez vás by som to priatelia toto celé nemal toľko síl a nervov zrealizovať. 

MENOVITE :

Roman Prílepok - výroba bójky na označenie hniezd ( celkom 18 ks ) , výroba 7 kusov nového typu hniezd, využitie súkromných priestorov na výrobu a odkladanie potrebných vecí na výrobu hniezd, dodanie neresového materiálu - tuje

Roman Ferancik - výroba podkladu na hniezda, trojnožiek na karirohož, sponzorsky darované miestnej organizácii

Miloslav Havko - strihanie kari rohože na mieru, zapožičanie klieští na strihanie drôtu

Gabriel Schurger ml. - za požičanie pištole na montážnu penu a sponzorsky darované dve plné tuby montážnej peny

Ondrej Nemček - dodávateľ neresového materiálu

Mário Štubendek - výroba hniezd, osadenie hniezd do revírov

Jan Romančík - výroba hniezd , osadenie hniezd do revírov

Dalibor Ferjančík - osadenie hniezd do revírov

Miroslav Žúbor - sonarovanie revírov

Jaroslav Dubovec, Dušan Šimek - prevoz člnu na Párnické jazerá

Dúfam, že som na niekoho nepozabudol, to by ma skutočne mrzelo ... Ak som pozabudol, tak ma prosím opravte a dopíšem ho :)

V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností ma neváhajte kontaktovať - 0904288083

S pozdravom Tibor Ferjančík

TOPlist