Oficiálna stránka  MO SRZ DOLNÝ KUBÍN

DEFINITÍVNE MAPY uloženia hniezd

 

Vážení športoví priatelia, rybári ! 


     Tak takto sú osadené umelé hniezda pre zubáče ( žlté body na mapách ) .

Toto už sú aktuálne a DEFINITÍVNE MAPY uloženia hniezd, už sa nebude nič meniť.

Celkový počet osadených hniezd je 34 kusov.

OR ISTEBNÉ 3-2621-1 ( CHaP ) : 11 kusov

OR ISTEBNÉ 3-2620-1 : 23 kusov

Hniezda sú označené bielou bójkou s farebnou plastovou guličkou na vrchu. Toto označenie hniezd si nemôžete zmýliť. Je to jasne viditeľné.

Hniezda budú pravidelne kontrolované rybárskymi hospodármi a pri začatí rybárskej sezóny, budú kontroly hniezd posilnené aj za pomoci rybárskej stráže. V prípade úmyselného poškodzovania hniezd alebo bójok, môžete byť disciplinárne stíhaní a potrestaní za poškodzovanie majetku užívateľa revíru.

Aj touto cestou by som vás chcel všetkých veľmi pekne poprosiť , aby ste s hniezdami nemanipulovali, nevyberali ich z vody, nepremiestňovali ich na iné miesto, alebo hocijakým iným spôsobom nenarúšali neres rýb.
Skutočne nás to stálo veľmi veľa nielen síl, peňazí z vlastných zdrojov, ale aj veľmi veľa stráveného vlastného voľného času s výrobou a osadením hniezd.

Robíme to pre nás všetkých !

Všetky hniezda sú uložené na štrkovom podklade, v rôznych hĺbkach od 1,3 m do 2,2 m .

Som si vedomí toho, že niektoré hniezda sú uložené pred lovnými miestami pre rybárov, ale pevne verím, že budete maximálne ohľaduplný k našej vykonanej práci a budete rešpektovať a chápať naše rozhodnutie o umiestnení hniezd.

Hniezda budú v jazerách osadené až dovtedy, kým neskončí neres bielej ryby, ktorá potrebuje vyššiu teplotu vody a teda vytiera sa koncom jarného a začiatkom letného obdobia. Všetko záleží na počasí, respektíve na teplote vody. 
Minulý rok sme hniezda vyberali 1. júla , tento rok predpokladám zhruba rovnaký termín, plus mínus nejaký týždeň. Ale ako vravím, všetko záleží na teplote vody.

A tak už som vás zrejme oboznámil a informoval o všetkom, čo by ste mali vedieť a samozrejme mali byť informovaní.

Neostáva nič iné len držať palce a dúfať, že nové miesta uloženia hniezd prinesú konečne úspech a budeme sa tešiť, že sme konečne trafili klinec po hlavičke ... 😊

V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností ma neváhajte kontaktovať .

Tel. kontakt : 0904 288 083 
e-mail : tibor.ferjancik@gmail.com

S pozdravom Tibor Ferjančík

Fotka Tibora Ferjančíka.Fotka Tibora Ferjančíka.

 

TOPlist