Oficiálna stránka  MO SRZ DOLNÝ KUBÍN

2017

Preteky mladých rybárov v LRU – plávaná, Párnica 2017.

 

„Jednička a osmička“ na prvého mája.

 

     Je prvý máj pondelok 2017. Na revíry č. 3-4170 Štrkovisko Párnica sa tak ako každý rok schádzajú mladí rybári. To čo sa naučili počas dlhej oravskej zimy, prišli prakticky ukázať na preteky. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – začiatočníci a pokročilí.

     V poslednej chvíli sme „jedničku“ vymenili za „osmičku“. Z dôvodu zvýšenej hladiny rieky Oravy po výdatných dažďoch v regióne Orava. Spodná voda rieky zdvihla hladinu aj na jazerách a viac ako jedna polovica „jedničky“ bola nepoužiteľná pre vytvorenie lovných miest pre deti. Mysleli sme na ich bezpečnosť, zdravie a v neposlednom rade aj pohodlie pri love rýb. Preto „osmička“. Pero zapisovateľa pri prezentácii sa zastavilo na čísle 27. Začiatočníkov bolo prihlásených 8 a pokročilých 19. Peknou ozdobou súťaže boli tri dievčatá. Pretekári pred zahájením súťaže boli oboznámení s pravidlami preteku zo strany organizátorov. Desať minút pred deviatou sa začalo zakrmovanie lovných miest. Hvizd z píšťalky bol jasný signál pre začiatok súťaže. Prešlo iba pár minút a už bolo potrebné rozbaliť súpravu na váženie úlovkov. Tento kolotoč, samozrejme s určitými „pauzami“ sa zastavil až s hvizdom píšťalky ukončujúcim preteky o trinástej hodine. Pretekári sa zoradili pri váhe ešte s ostatnými úlovkami ktoré tiež putovali späť do vody. Prišiel čas sčítavania a vyhodnotenia výsledkov pretekov. Spolu sa chytilo 76 ks rýb o celkovej hmotnosti 21,518 kg. Najčastejšie zdolané „ušľachtilé ryby“ boli kapor rybničný o počte 10 ks, lieň sliznatý 2 ks, karas striebristý 1 ks. Do celkového počtu boli samozrejme započítané aj ostatné o počte 62 ks a pre našu organizáciu raritka v podobe boleňa dravého v počte 1 ks. Počasie nám vyšlo ako na objednávku.

     Na záver môžeme poďakovať organizátorom, sponzorom a všetkým tým, ktorí nám pomáhali a pomáhajú urobiť pre deti preteky s prívlastkom „naj“. ĎAKUJEME!!!

Bc. Jozef Macík

Vedúci odboru pre prácu s mládežou

 

    

TOPlist